DIVERTISMENT, EVENIMENTE, SPORT

Echitația, acest nobil sport, a poposit din nou la Sebiș! Facem referire la „Cupa orașului Sebiș la călărie – ediția a II-a”, care a avut loc în orașul nostru în zilele de 20-21 mai și care s-a desfășurat la Baza de Agrement Paradis din Sebiș, la „Ciutărie” așa cum o cunoaște orice sebișan.
A fost un eveniment inedit aflat la a doua ediție, pe care ni l-a propus administrația locală, care nu contenește să surprindă cu domeniile variate pe care le abordează pentru promovarea cât mai bună a orașului nostru Sebiș.
A fost, așadar, un eveniment important, care a reușit să promoveze Sebișul nu doar pe plan local sau național ci și internațional, competiția având și oaspeți de peste hotare, mai exact din Ungaria, și care nu ar fi fost posibilă fără implicarea clubului ecvestru „Club Sportiv Slătioara” prin proprietarii săi, familia Barna.
Concursul a reprezentat o etapă din calendarul competițional patronat de Federația Ecvestră Română și se dorește a deveni o tradiție anuală.

Comments are closed.

Close Search Window