CULTURĂ, ÎNVĂȚĂMÂNT

Suntem în vacanța de vară, aducându-ne cu drag aminte de  sfarsitul unui an scolar plin de emotii si bucurii, multumind lui Dumnezeu pentru purtarea lui de grija fata de noi si pentru dragostea Lui nemarginita pe care ne-o acorda in fiecare zi.

  Dragostea este cheia spre inima copiilor ,este fundamentul care sustine dezvoltarea lor . Cu cat copii sunt mai mici traiesc mai mult dupa emotii.Ei au nevoie de dragoste si ocrotire.Numai copilul care se simte iubit si ocrotit se va dezvolta intr-un sens pozitiv.

  Vorbind limbajul personal al iubirii fiecarui copil  vom umple rezervorul emotional al acesteuia cu dragoste .De aici ei isi vor lua energia de care au nevoie pentru provocarile copilariei lor.

 Pe langa dragoste sa oferim copiilor nostri si o educatie buna,ceea ce noi cred ca am reusit cu acesti micuti copilasi pe parcursul celor 3 ani cat au stat in gradinita noastra.

 Din gradinita ei vor merge la scoala care este locul in care copiii bine educati in spiritul ascultarii si dragostei parintesti isi vor desavarsi educatia asimiland principiile de cultura generala si pe cele practice care le vor asigura reusita in viata

 Dorim copiilor care incep scoala mult succes ,sa fie cei mai buni la invatatura si binecuvantarile Domnului sa-i insoteasca toata viata lor!

DirectorToma Florica

Comments are closed.

Close Search Window