Uncategorized

Adio gradinita…..
Facem un popas, iata, in plina vara si numaram 25 de ani de cand si-a deschis portile Gradinita Samariteanul din Sebis. Popas al recunostintei fata de Dumnezeu cu care am inceput aceasta lucrare si singurul care o poate duce mai departe biruitor.
Prin gradinita noastra au trecut aproximativ 450 de copii care au fost educati cu dragoste si rabdare de catre educatoarele care au fost de la inceput pana acum
Sub grija unui Dumnezeu iubitor, samanta Cuvantului Sau a fost semanata in inimile copiilor si ea va creste si va da roade in viitor.
Doresc sa adresez un cuvant celor 10 copii care incheie ciclul prescolar. A venit vremea sa mergeti mai departe.Am incercat in toti acesti ani sa va oferim tot ce am avut noi mai bun. Am pus in fiecare din voi o scanteie din mintea noastra si o bucata din inima noastra. Speram doar ca timpul va pastra si va multiplica ceea ce aveti bun si curat in voi. Aveti sansa sa aveti alaturi de voi niste parinti minunati pe care trebuie sa-I respectati si sa-I iubiti!
Multumim parintilor ca ne-ati incredintat ceea ce aveti mai pretios in aceasta lume:
copiii dumneavoastra. Ne-a facut deosebita placere sa colaboram impreuna.
Acum la despartire, va uram mult success in continuare, sa fiti sanatosi sa va bucurati de frumusetile vietii si sa treceti cu bine peste greutatile ei.
Director, Toma Florica

Comments are closed.

Close Search Window