ADMINISTRATIV, EVENIMENTE

ÎȚI IUBEȘTI ORAȘUL?

VREI SĂ FIE MEREU CURAT ȘI FRUMOS?

FII UN CETĂȚEAN RESPONSABIL!

-Desfundă-ți podețul;

-Curăță-ți șanțul și spațiul din fața casei;

-Curăță pomii din dreptul gospodăriei;

-Nu arunca gunoaie pe spațiul public, pe marginea drumurilor, a localităților, pe cursurile de apă sau pe pășune;

-Nu lăsa animalele domestice și păsările de curte libere pe străzi.

Noi, ceilalți, îți mulțumim!

– Cosește și îngrijește spațiul verde

-Nu depozita utilaje agricole, materiale de construcţii sau orice alte materiale în fata locuinţei

Neîndeplinirea obligațiilor elementare de întreținere a curățeniei în oraș se sancționează cu amenzi.

Primăria Orașului Sebiș

O amplă acțiune de curățenie în Sebiș s-a desfășurat în cadrul programului național „Let’s do it”-  Sebiș, program la care au luat parte  elevii și profesorii de la școala din Sebiș, alături de primarul interimar Radu Demetrescu, precum și angajați ai primăriei Sebiș.

Astfel, elevii însoțiți de dascăli și re-prezentanții administrației locale au strâns gunoiul aruncat pe marginea drumurilor precum și din diverse zone din oraș.

A fost o acțiune de voluntariat în care elevii școlii au pus umărul la asigurarea curățeniei în Sebiș, o acțiune prin care elevii școlii au arătat că le pasă de orașul lor, dar și al nostru- Sebiș.

Felicităm pe toți cei care au participat la această acțiune, dorindu-ne să continue la fel și anul următor.